



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 6 |
| Number of Circuits | 6 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Turn-On Delay Time | 23 ns |
| Quiescent Current | 2 µA |
| Propagation Delay | 23 ns |
| High Level Output Current | -4 mA |
| Low Level Output Current | 4 mA |
| Logic Function | Buffer, Inverter, Schmitt Trigger |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Gates | 6 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Inverting |
| Logic Family | LVX |
| Logic Level - Low | 0.9 V |
| Logic Level - High | 2.2 V |
Stock: 4705
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23169
Ext.Price$0.23169
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23169 | $0.23169 |
| 10 | $0.16073 | $1.60730 |
| 50 | $0.15463 | $7.73150 |
| 100 | $0.14876 | $14.87600 |
| 500 | $0.13080 | $65.40000 |
| 1000 | $0.11969 | $119.69000 |
| 3000 | $0.10753 | $322.59000 |
| 5000 | $0.09660 | $483.00000 |
